نحوه ثبت شرکت خدماتی

زمانی که از شرکت‌های خدماتی صحبت می‌کنیم، معمولاً اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد، شرکت‌هایی هستند که در حوزه‌ی نظافت و خدمات منزل فعالیت می‌کنند. اما واقعیت این است که این نوع شرکت‌ها می‌توانند در حوزه‌های بسیار مختلفی خدمات ارائه دهند. در این نوشتار می‌خواهیم به انواع شرکت‌های خدماتی نگاهی بیندازیم و نحوه ثبت شرکت خدماتی و قوانین آن‌ها را بررسی کنیم. گفتنی است که شما می‌توانید در زمینه‌ی تمامی امور ثبتی، از خدمات متخصصین داناثبت بهره ببرید.

شرکت خدماتی چیست؟

خدمت عبارت است از کالایی غیر مادی و غیر قابل لمس که مالکیت و دارایی به همراه ندارد و نمی‌توان آن را ذخیره کرد و قابلیت جابه‌جایی نیز ندارد. خدمت در لحظه‌ی مصرف به وجود می‌آید و بلافاصله بعد از آن، از بین می‌رود. برای ثبت شرکت خدماتی یا در واقع شرکت‌های خدماتی، شرکت هایی هستند که کالای خدمت را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. حوزه‌های خدماتی به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 1. حمل و نقل: شرکت‌هایی که در حوزه‌ی باربری، انتقال مسافر و خدمات مشابه فعالیت می‌کنند. فعالیت در این حوزه نیازمند کسب مجوز از سازمان‌های متبوع است.
 2. امور آشپزخانه و رستوران: شرکت هایی که خدماتی در حوزه‌ی آشپزی و کارکنان رستوران ارائه می‌دهند.
 3. چاپ و تکثیر: ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی چاپ نیز نیازمند کسب مجوز از سازمان‌های مربوطه است.
 4. تأسیسات: شرکت‌هایی که در زمینه‌ی بهره‌برداری و نگه‌داری از تأسیسات ساختمانی و صنعتی خدمات ارائه می‌دهند.
 5. خدمات فضای سبز: فعالیت این شرکت‌ها شامل کارهایی نظیر باغبانی و نگهدای از فضاهای سبز است.
 6. خدمات عمومی: خدماتی نظیر امور آبدارخانه و غیره در حوزه‌ی کاری این گونه شرکت‌ها قرار دارد.
 7. نظافت: شرکت‌هایی که خدمات نظافت منزل و فضاهای مختلف دیگر را ارائه می‌دهند.
 8. تعمیر و نگهداری ساختمان و ماشین آلات: شرکت‌هایی که به صورت تخصصی خدمات تعمیر و نگهداری از ساختمان یا ماشین آلات مختلف را ارائه می‌دهند.
ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی در دو قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود امکان‌پذیر است. در شرکت سهامی خاص، به حداقل سه نفر عضو اصلی اولیه و ۲ بازرس نیاز است و سرمایه‌ی اولیه‌ی آن حداقل ۱ میلیون ریال باید باشد. در شرکت با مسئولیت محدود، تعداد اعضای اولیه حداقل دو نفر و سرمایه‌ی اولیه نیز حداقل ۱ میلیون ریال است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی

 • مدارک شناسایی (کپی کارت ملی و شناسنامه) اعضای موسس
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • اقرارنامه به همراه امضای موسسین
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • گواهی عدم سوءپیشینه اعضای شرکت
 • اخذ و ارائه مجوز، در صورتی که فعالیت شرکت نیازمند گرفتن مجوز باشد
 • وکالتنامه، در صورتی که امور توسط وکیل انجام می‌شود

فرآیند ثبت شرکت خدماتی

پس از فراهم آوردن مدارک لازم و همچنین اخذ مجوزهای مربوطه در صورت لزوم، می‌توانید فرایند ثبت شرکت خدماتی خود را از طریق سامانه‌ی ثبت شرکت‌های اداره ثبت آغاز کنید. مدارک مربوطه به صورت الکترونیکی در این سامانه بارگذاری خواهد شد. همچنین دقت کنید که برای شرکت خود باید چند نام مختلف آماده کنید و آن‌ها را به ترتیب اولویت در سامانه ثبت کنید. این نام‌ها به ترتیب اولویت بررسی خواهند شد و در صورتی که مغایرتی با قوانین نداشته باشد، یکی از آن‌ها تأیید می‌شود. مدارک ارسالی‌تان نیز توسط کارشناسان مربوطه در اداره ثبت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت وجود نقص یا مشکل، به شما اطلاع داده خواهد شد تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمایید. در صورتی که مشکلی در مدارک نیز وجود نداشته باشد، تأیید می‌شوند و شما باید اصل مدارک را با پست پیشتاز به اداره پست ارسال کنید. بعد از این مرحله نوبت تأیید نهایی و ثبت آگهی ثبت فرا می‌رسد. پس از چاپ آگهی ثبت در یکی از روزنامه‌های رسمی کشور، شرکت شما به صورت رسمی کارش را آغاز خواهد کرد.

همین حالا با کارشناسان برای ثبت شرکت خدماتی خود، با ما ارتباط برقرار کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button